Turizmas

Vilnius Lietuvos Jeruzalė

Vilniaus Gaonas, skulptorius Markas Antokolskis, Dailininkas Haim Sutkin, Dr. Jakovas Vigodskis, Dr. Cemach Šabad, Sirkinas, Mattityahu Stašūnas, Jaša Heifecas, Zalmanas Reizenas, Mošė Kulbakas, Rafaelis Chvolesas.
Tai tik keletas vardų susijusiu su Vilniaus istorija. Vilniuje žydiškas gyvenimas virte virė, neveltui čia ir Strašūno biblioteka atsidarė ir Yivo institutas įsikūrė. Dabar žydiško gyvenimo telikes tik šešėlis, tačiau gyva atmintis. Pastatai ir gatvės atsimena laikus iki antro pasaulinio karo ir mes savo ekskursijoje pabandysime pajusti tą ankščiau čia gyvenusią žydišką dvasią.

Pradėsime nuo Vilniaus katedros – miesto širdies ir judėsime link senamiesčio kur pereisime Pilies gatve, pasuksime link Prezidentūros kur lankėsi didis mecenatas Mošė Montifjori, Pamatysime Vilniaus universiteto fasadą, Yidiš institutą ir pereisime prie istorinio žydų geto , mažojo ir didžiojo, pamatysime kur stovėjo didžiausia rytų Europoje sinagoga, Vilniaus Gaono ir Antokolskio namas ir pereisime link didžiojo geto, kur aplankysime Juden Rato kiemelį, Dr. C. Šabad paminklą, geto aukų aikštę ir baigsime ekskursiją prie vienintelės iš 110 veikusių likusios Vilniaus choralinės sinagogos.*

  • Pasirinkus ilgesnės trukmės ekskursijas pamatysime ir kur lankėsi Teodoras Hercelis kai buvo Vilniuje, Kur mokėsi Jaša Heifesas, apsistodavo Brodskis, Kur buvo pirmosios žydų kapinės Vilniuje kur buvo palaidotas Vilniaus Gaonas, pakilsime į Gedimino kalną ir užlipsime į pilį.
  • Pasirinkus visos dienos ekskursija su mašina nuvažiuosime į veikiančias žydų kapines kur yra perlaidotas Gaonas ir padarytas mauzoliejus į senąsias Užupio kapines ir pigius namus kur Holokausto metu veikė darbo stovykla ir Panerių memorialą.
  • Vilniuje daug nuostabių žydiškų vietų – viskas priklauso nuo jūsų norų ir laiko
  • Taip pat galime važiuoti kartu į Trakus kur pirmoji Lietuvoje įsikūrė Karaimų bendruomenė. Ten aplankysime senąsias žydų kapines, Karaimų muziejų, Trakų pilį kuri yra pastatyta saloje o visą miestą supa 5 ežerai